Uncategorized

21. Gün

İçimden gelmedi çalışmak. Birkaç telefona baktım, birkaç fatura girdim, bir şeyler dinledim, bir şeyler yazdım, birilerini merak ettim.

Yollanan sözsüz resimlere, videolara smileyler yolladım bir şeyler demeden. Steril, selamsız, sabahsız dostluklar.

Çarşambanın gelişi Salıdan belliydi. Uyku bastıracaktı öğleden sonra, mesai bittiğinde kalkıp eve gitmeye üşenecektim. Dünden belliydi akşam eve gittiğimde yarım saat şekerleme yapacağım.

Gene de bir çılgın proje yazdım bugüne. Paraya kıyıp alır mıyım bilmiyorum. Alırım almasına da küçücük evde nereye koyacağım o koca şeyi. Toplandığında mutfakta kombinin altına konur mu? Yatak odasında yer yok bi kere. Hafta içi evde yokum, kargo hafta sonu eve getirir mi? Onun için evde de beklenmez ki, evde alacak biri olsa bak o zaman olur. Neyse demlensin bakalım aklımda; yolda, tuvalette aklıma gelsin, düşünüp düşünüp unutayım.

Dört aylık maceradan sonra Heidegger’in dış burçlarından birini ele geçirdim sanırım. O da genç bir hocanın konferans videosundan. Okuduğum şeyleri ekleyebileceğim, bir bütünlüğe gidebilecek birleştirilmiş birkaç parça var elimde. Darısı Hegel’in başına. Şimdi iş, derlenip toparlanacak, anlaşılmaya muhtaç bir sürü parçayı eldeki şu küçük bir kaç birleştirilmiş yap boza ekleyip resmi büyütmekte.

 

***

 

Başlangıçta bitirebirilir miyim diye düşünüyordum, ama işte bitti. Yirmi bir günü tamamladık. Mari Antrikot’ un başlattığı şalanjı bitirmiş olduk 🙂 Artık blogu eskisi gibi uyutabiliriz.

Programımıza burada son verirken en güzel günler en güzel geceler sizlerin olsun efendim.

Kapanış youtubemuz da temamıza uygun olsun

 

Reklamlar
Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s