Uncategorized

13. Gün

Öğleden sonra Blutv’de 7 Yüz dizisinin 2. bölümünü tavsiye üzerine izledim. Oyunculuklar çok iyi. Sessiz sedasız bayağı kaliteli oyuncular yetişmiş. Alışık olduğumuz uzunluktaki bir dizi değil. 50 dakikalık birbirinden bağımsız bölümler halinde çekilmiş. Karışık seyretmek mümkün. Konun eski ve kötü bir versiyonu işenmiş, ona rağmen iyi bir hikaye çıkmış. İpucu vereyim; aşkın beynin bir rahatsızlığı olduğu üzerinden hikayeyi kurgulamışlar. Sosyal psikoloji aşk üzerine iki teori okumuştuk. Birini hatırlamıyorum. Aşkın bir hastalık, bir takıntı olduğuna dair bir şey hatırlamıyorum. Derinlerden pozitivist, materyalist bir dalga ilerliyor, istisnasız herkesi kapsıyor; gerekçelerimiz hep bu yüzden buradan geliyor. Bu hikayenin bir başka örneğini Dekalog’da seyretmiştim, tahmin edileceği gibi bambaşka bir derinlikten hikaye temellendirilmişlerdi.

Hiç içimden gelmese de 23 no.lu yazıya biraz baktım. Galiba kritik bir paragrafı yazdım. Üzerinden tekrar geçilebilir, derinleşebilir ama taslak olarak ortaya çıktı. Varlık ve Zaman’ da ise incelikli yere geldim. Sahih dasein’in nelerden oluştuğunu açıklamaya sıra geldi. Sanırım yazı da bunu bekliyor. Kitapta yarılanmış oldu bu arada.

Kendiliğinden yeni bir rutin oluştu. Rutinden bir şikayetim yok. Bazı düzeltmeler yapabilsem iyi olacak. Mesela günlük rutinin çok fazla geceye  sarkmasını engelleyebilsem iyi olacak. Uyku bir problem oluyor. Geç kalkmak da öyle.

Günün Youtube Hür Doğdum

Reklamlar
Standart

13. Gün” üzerine 2 yorum

  1. Luxus nefis bir grupmuş, dün geceden beri dinliyorum, şu anda da çalıyor. Hiç duymamıştım daha önce. Videoyu değiştirdiniz mi? Dün gece sanki “neden saçların beyazlamış”ı koymuştunuz. Çok teşekkürler Enis bey.

  2. Önce Neden Saçlarını koymuştum. Sonra öbür sarkıyı dinlerken o daha iyi olurmuş gibi geldi. Ben de rastlantı eseri buldum 🙂 iyi gurup, enerjileri çok yüksek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s