Uncategorized

10. Gün

Şalanj time. Ancak akşam işleri bitirdikten sonra günü derleyip toparlayabiliyorum. Gündelik rutini yazmak, Torino Atı gibi, aslında önemli bir şey. Kitap tavsiye etmeyi sevmiyorum ama meraklısına sonlara doğru sanırım bu işle ilgisi olabilecek bir şeyi önereceğim. Kolay okunacak ve anlaşılacak bir kitap. Şaka maka şalanjı yarıladık.

Cumartesi tembellik günü. Pek bir şey yapmadık.

Yemek yaptıktan sonra biraz kitap okudum. Sonra Münip Utandı’nın bir sohbetini buldum, yarısına kadar seyrettim, Antakya’lıymış. Sunucu ara sıra siyasi bagajına onay arama acemiliğini yapmasa daha iyi olacakmış. Gene de iyi sohbet olmuş, araba fikri güzel. Münip Utandı’yı çağırmanın akıl edilmiş olması umut verici. Bu işleri Ahmet Sicimoğlu iyi yapıyor.

Okumam gereken bir makale var. İddia benden çıktı. Aksi görüşte bir makale yolladılar. Okuyup, hocanın dediği gibi, önyargımızı test etmemiz gerek. Biz böyle gördük J Makaleyi worde aktardım. Ordandan bloga, blogdan da pocket’a. Pocketten sesli dinliyorum. Gözler çok yorgun, böyle bir ara çözüm buldum. Birazını dinledim, sanırım ben haklıyım. Unutmamak için bir iki kısa not aldım. Bitirmeden yollamıyacağım. Cevap bekleyen genç bir arkadaş, beraber sakin sohbet ve tartışma ortam nasıl olur bunu öğrenmeyi deneyeceğiz.

Yarın annemin kurabiyesini yapmayı deneyeceğim. Bakalım onun yaptığı gibi olacak mı. Belki resmini eklerim. Yemekçimiz döndü. Böylece yemek işi azalacak. Ara sıra boşluklar olursa o zaman.

Günün youtubu da bir klasik olsun:

Reklamlar
Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s