Uncategorized

9. Gün

Bir tencere pilavı döktüm. Babam taş olmasın, bakmak gerekir mi demişti. Yok bakmaya gerek yok, yeni pirinçlerde taş yok dedim. Tencereyi ateşe koyduğumda suyun üstüne çıkan şeyleri toplamaya başladığımda pirincin kurtlanmış olduğunu anladım. Napalım, zararın neresinden dönersen kârdır.  Köfte doktrorundan iki yarım ekmek arasında köfte söyledim, onu yedik. Yarına kırmızı mercimek yapıcam, öğlene yemek yok.

23 no’lu yazı çok karışmış. Bugün onu toparlamaya çalıştım. Bir dünya paragraf var. Birkaç başlık altında toplamaya çalıştım. Orijinal bir şeyler bulduğumu düşünüyordum, bu sefer okurken fikirler alelade geldi. Neyse bu kadar emek verdim, Bir araya toplayım da yayınlayım. Belki ileride bir işe yarar.

Bugün Harbiye’de idik. İstisnasız 3-4 haftadır sabahları bindiğimiz taksilerde siyasetten laf açılıyor. Görüntü alan kameralar için ses kaydı yok değil diyorlar, ama kendileri bile emin değil. Sanki bu iş bu kutuların yerleşmesiyle başladı. Gittikçe can sıkıcı bir hâl almaya başladı. Gerçi ben lafımı sakınmıyorum, ama iş bir sohbet değilse propagandaya karşı konuşmanın bir anlamı da yok.

Bugünün youtube’u lut videosu. Uykuyu biriktirdik hafta sonuna, herkese iyi rüyalar.

Reklamlar
Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s