Uncategorized

7. Gün

 

D. Düsseldorf’a gitti. Fuar varmış, iki gün kalıp Cuma akşamı dönecek.

Bu sakin gün için bahsedilecek tek şey her halde öğleden sonra seyrettiğim belgesel olacak. Henüz aybaşı olduğu için ve bir yerlerden de evrak gelmediği için günlerimiz boş geçiyor. Ben de öğleden sonra Michael Moore’un Şimdi Nereyi İşgal Edelim (2015) belgeselini seyrettim. Tamamen sinir bozucuydu. Sık sık evet doğru ama bu kadarı da fazla diyorsunuz. Belgesel bir kurguyla açılıyor. Amerikalı generaller Michael Moore’ u çağırırlar ve yaptıkları tüm savaşları kaybettiklerini itiraf edip ondan yardım isterler. O da tek başına düşmanların ülkelerini ziyaret edip onları işgal etmeye karar verir. Tek tek İtalya’ya Finlandiya’ya Fransa’ya Almanya’ya, Slovenya’ya, Norveç’e, Portekiz’e, Tunusa’a, İzlanda’ya gidip yetkililerle görüşür. Başarılı oldukları konularda nasıl olup da başarılı olduklarını öğrenip onların fikirlerini çalmaya çalışır. Eğitimden, yeme alışkanlıklarına, işçi-işveren ilişkilerine kadar pek çok konuda şok edici, sinir bozucu cevaplar alır. Belgesel bittiğinde böyle olmadığını bilsek de bir yer yüzü cenneti olduğu inancına kapılmamak işten bile değil. Bu ülkelerde pek çok şeyin de doğal olarak kötü gidiyor olduğunu bilseniz de yine de onlar için bir umut olduğunu düşünüyorsunuz. Kendimiz adına? Bu konuyu hiç açmayalım en iyisi. Yani en azından evet başka bir dünya mümkün. Önerir miyim? Vaktiniz boşa geçmez bunu diyebilirim.

Bu akşamın youtube’u canlı yayın yapan bir kanal. Rastlantı eseri buldum. Piyona ve gitarla dinlendirici caz ve bossa nova, galiba Latin cazı, yapıyorlar. Bu tarz bir kaç kanal bu videoyla beraber geldi. Benim yemek müziklerine benziyor. Kendime bir mutfak müzikleri listesi yaptım. Yemek yerken değil yaparken çalıyorum. Herkes diyor ya sevgimi kattım ben de youtube la müzik katıyorum. Listeyi merak edenler için adresi :  https://www.youtube.com/playlist?list=PLFNx8RQAVw4kpKIE4MVMdJyk_LX9DaMmF

Adamlar on saatlik piyano yapmış, insafsızlar. Kim dinler on saat. Belki bir otelin lobisi için- sabah koy mesaiyi doldur. Mesai bile dayanmaz.

Reklamlar
Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s