Uncategorized

4

Mutfaktan sokağı aydınlatan lambaya seyrettim makarnayı ısıtırken, yağmur bu sefer sesizce, yavaş yavaş yağıyor. Bol yağmurlu bir sonbahar olacak gibi. Aman geçen seferki gibi dolu yağmasında, böyle korkutmadan, zarar vermeden yağsın.

Annemin telefonunu kapatmak için Kapacity’ye gittik. Benim üzerine olan bu hat için iki senelik sözleşme yapmıştık. Karşılığında baharda eve giren hırsızın çaldığı, buna rağmen olmayan telefonun taksidini Ağustos sonuna kadar ödediğim telefonu almıştık. Sözleşme bitti sonunda. Kapacity’de internet bağlanamıdığından telefonu kapatamadık. Carusel’e geçtik. D. Kendine bir ayakkabı aldı. Eski ayakkabısını Elmalı’da köpek çalmış. Hoş daha sonra getirmiş ama tabanı çıkıyormuş. Haftaya yurt dışına çıkacağından yeni bir ayakkabı alayım dedi. Sonra bana da bir ayakkabı aldık. Çoook uzun süredir ayakkabı almamıştım. Bu da ayrı ve uzun bir hikayedir. Başka bir zaman anlatırım. Neyse, Carrusel’deki telefoncuya nihayet sıra geldi, onlar da kapama işi yapmıyormuş. Fazla oyalanmadan eve döndük, zira T. Masaj için gelecekti. Bugün her şey ucu ucuna yetişti. Ancak sabahleyin D. gelene kadar bir şeyler okuyabildim.

Birkaç gündür boğazım yanıyor. Dünden beri si’ yi geçememeye başladım, sesim çatallaşıyor. Bu hikaye de eski bir hikayedir. Nedense bende kulak olmadığına inanırım. Bir alet çalmak için yeterli azmimin olmamasını müziğe yeteneğim olmamasına bağlardım. Geçen senelerde telefona birkaç tane ear training indirmiştim. Programlar ya bana karışık geldi ya da çabuk sıkıldım. İki hafta önce hEar me diye bir app indirdim. Oldukça basit bir app, tam aradığım. Piyano üzerinden gitmişler o biraz kafa karıştırıcı geldi. C (Do) yu çıkarmak için epeyi uğraştım. Bu arada diğer sesleri çıkarıyordum ama C da takılıyordum. Anladım ki bu kulak olduğu kadar motor bir yetenek insanın zamanla öğrendiği bir şey. Youtube da ear training ararken bu ablaya denk geldim. Evet youtube’da çok dolanıyorum. Ve kafamda mevzu şekillendi.

Aimee ablanın kullandığı instunner işi kolaylaştırdı. Biraz uğraştıktan sonra C (Do) yu çıkarmam kolaylaştı. Bu projeyle niye mi uğraşıyorum? Bir iki TSM parçasını hatasız çıkarmak bana yetecek. Projenin hedefi oldukça mütevazi, büyük hedeflerimiz yok, oyalanıyoruz.

Bu da keyifsizlere gelsin, belki faydası olur.

Reklamlar
Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s