Uncategorized

3

Bugün on birde kalktım. Yemek yemek on ikiyi buldu.

Bugün aynı zamanda temizlik günümüz. A. temizlik için geldi. Bir aydan fazla tatildeydi. Beklediğimizin aksine ev öyle batmadı. En fazla salonda birkaç koltuğun üzerinde gömlekler, pantalonlar evi biraz karışık gösteriyor. Ütülenmiş gömlekler tükendi. Biraz daha geçse ütüye de girerdik. Ara sıra çamaşır yıkıyoruz. Yemekleri ben yapıyorum, youtubedan öğrendiğim kadar. Daha çok baklagil, kufasulye, mercimek vs. Bazen D. geliyor, o bir şeyler yapıyor. Tariflere pek aldırmıyor, her şeyi bir arada pişirdiği için onun yemeklerini füzyon mutfağı diye isimlendirdim, füzyon mutfağının ne olduğunu bilmeden. Akşama makarna yapıcam. İki gündür türlü yiyoruz ve hâlâ bitmedi. Bir değişiklik olur.

Akşamdan beri kombiyi kısık da olsa yakıyoruz. Bir ara uzun gömlekleri, süeterleri, hırkaları çıkarmamız lâzım. Yatak odasına girmek, gardrobu karıştırmak hiç içimden gelmiyor. Belki hâlâ annemin özel alanıymış gibi geliyordur, bilemiyorum. Şimdilerde yatağın üzerinde koca bir çamaşır kurutma kollarını açmış vaziyette. Mutfakta kalması için ısrar ettim ama kaşla göz arasında götürmüşler. Mutfağı da daraltıyordu, bu yüzden ses çıkarmadım fazla.

Bruce Wills’in 5. Element filminin meşhur bir şarkılı sahnesi vardı. Yıllar önce seyrettiğimde bu şarkıyı kimin söylediğini merak etmiştim. O zamanlar internet, youtube yoktu, şimdi olsa bulmak çok kolay. 95-96 dan bahsediyorum. Bende söyleyen Sarah Brightman’dır diye bir kasedini almıştım. İşyerinde, İstanbul Çarşısındaki handaki küçük odada epeyi dinlemiştik.

Geçenlerde Bocelli’yle söyledikleri “time to say godbay”i bir kez daha dinledim. Sonra arka arkaya birkaç kez daha 🙂 paylaşayım :

Brightman 1,55 de durduk yerde bir atarlanıyor, muhtemelen bir oktav tize çıkıyor, “yemekte selamlaştığın sarışın kimdi” der gibi sanırsın bir aile kavgasının içindesin, Bocelli efendiliğini bozmuyor sakin sakin anlatıyor. Gerçi o da atarlanıyor ama efendiliğinden taviz vermiyor. Şarkı ikisininde sesini yükselttiği bir yerde bitiyor, tam bir aile dramı. Aynı şarkıyı yeni çekilmiş bir videoda tekrar söylüyorlar. Bocelli’nin saçlar beyazlamış, Brightman’ın sesi biraz gitmiş gibi. Ama hâlâ atardan taviz vermiyor.

Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s