Günden çıkanlar

Pimapen fırtınası

Annemin epeyidir tasarladığı bir şeydi. Pimapen yaptırmış birilerine  gitsek  mevzu buna gelirdi, kaça yaptırdınız? kime yaptırdınız? çift cam daha mı iyi?Aslında yapılması da gerekiyordu. Ev eski olduğu için çerçeveler kendini bırakmıştı, kışın çerçevelerden bayağı soğuk geliyordu.

3-4 hafta evvel karar verildi. Önce bu konuda tecrübeli eş dost arandı pimapenci adresleri alındı. Fiyatlar alındı ve Yenimahalle’deki Pimapencilerde karar kılındı. Annem bu arada hızını alamamış, bir badanacıyla görüşmüş akabinde halıların yıkatılması kararı verilmiş muhtemelen o da ayarlanmış.

Evde bir eşyanın yeri değişse rahatsız olan biri için evdeki kargaşa kabus gibi. Ev zaten kutu gibi.  Mutfak eşya ile  doldu. Halılar sabahleyin dürüldü bir kenara kondu. Koltuklar örtüldü. Ve en acısı bilgisayar söküldü akşama internet var mı yok mu belli değil.

Reklamlar
Standart

Pimapen fırtınası” üzerine 2 yorum

  1. Sorma aynı dertten ben de muzdaribim hastalanmam da o yüzden oldu zaten hem evde hem işyerinde doğramalar aynı zamanda değişti sürekli cereyanda kaldım..Yine aynı senin gibi ben de hiç tahammül edemiyorum yaşadığım mekanlardaki kargaşaya.

  2. enis dedi ki:

    🙂 İşin içine badana falanda girince ucu gözükmüyor. Bir hafta ev karışır gibi geliyor. Yavaş yavaş toparlıyaca artık 🙂 Ok yaydan çıktı. Bizimkiler de çok yoruyor kendini.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s