Günden çıkanlar

hafta sonu

Kanal D de şanslı masa diye yeni bir yarışma programı var. Personeliyle beraber tüm kafenin, yeni gelen müşterilerden birine kumpas kurması üzerine. Yeni gelen müşterilerden biri yukarıya çağrılıyor, kendisine bir kulaklık takılıyor, kulaklıktan verilen emirleri belli bir süre uygulayabilirse ve bu arada arkadaşı kaçmazsa para ödülü alıyorlarlar. İnsanın arkadaşının saçmalamasına, kendini rezile etmesine, böyle bir duruma hazırlıksız yakalandığında nasıl çaresiz kaldığına dair bir tahammül denemesi. İstekler bazen kurbana hakarete varıyor, bazen teşhire. Bazı yaırşmacılar özel hayatlarını anlatabiliyorlar. Bir insan arkadaşının durduk yerde aklını kaybetmesine, saçmalamasına ne kadar tahammül edebilir? Herkesin tahammül eşiği bir değil. BBG lerden ve şimdilerde evlenme programlarından insanların tv.larda bağırıp çağırarak kendini teşhirine alışığız.  Ama gene de bunları bir oyunmuş gibi seyrediyoruz. Muhtemelen bu insanların normal hayatları böyle olmadığını düşünüyoruz, içlerinde böyle bir cıvıtma potansiyeli olsa da. İnsan her halükarda, hayatın normal akışında arkadaşından böyle bir şey beklemez.

D. Polonya’dan döndüğünde hızını alamamış “haftaya Tahran’dan döndüğümde cumartesi Edirne’ye gideriz” demişti. Yolculuk bayağı yorucu geçmiş, Edirne haftaya kaldı. Neticede Selimiye gezisi ve ciğer bir hafta sonraya ertelendi. Gerçi annem bir ay kadar önce arkadaşlarıyla  Edirne’ye gitmişti, hatta Kılıçdaroğlunu da görmüşler bu arada, konvoyla geçiyormuşlar. Dönüşte de bize ciğer getirmişti, bu yüzden ciğerin tadını biliyoruz, geriye yolculuğu ve gezmesi kaldı.

Reklamlar
Standart

hafta sonu” üzerine 2 yorum

  1. ciğer mi…bir kediye söylenecek şey mi bu şimdi…vakitsiz karnımı acıktırdın:)

    yarışma programları ile ilgili benim de söylecek sözüm vardı bir ara ben de yazayım..eksik kalmayım:)

  2. mg dedi ki:

    🙂 lâkin güzel yapıyor Edirneliler. Yolunuz düşerse tavsiye olunur.

    Bahsettiğm yarışma gizli kamera ile yapılan bir yarışma. Yoruma cevap yazarken farettim, yazarken aklıma gelmedi kaset maset de aynı mecrada. Toplumsal olarak başkasının çaresizliğini izleme refleksimiz/zaafımız mı var nedir. Biri bizi niye hep gözlüyor, dinliyor 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s