Günden çıkanlar

Gri Gündem – Zurnanın son deliğinden

Gri günler…

Ağır, çok çabuk değişen, değişmesinden medet umulan günler. Televizyon ve gazete okumaktan usandık nerdeyse. Fakat bir haberdir, görüntüdür takılıveriyor göze, kulağa ve zihne eziyet başlıyor.

Dedikodu ve iftira üzerinden yapılan siyaset tiksinti verici. Bulaştığı her şeyi kirletiyor.  Bir karabasan gibi çöken gündemden uzak durmalı. Gücü ele geçirme ile elinde tutma derdinden başka derdi olmayan bu hâlin,  bunun için yapmayacağı bir şey yok gibi. En son bir adayın başvurduğu parti merkezinde semazenle gösteri yapmaya kalışmasında şahit olduk. Başvurduktan sonra emeline nail oldu. Not alalım, ilerde ne kadar dibe vurduğumuzu hatırlamak açısından.

Semazenlik bir hayat pojesi, kendine ve başka hayatlara hayat vermek üzere bir yola çıkış. Bu kadar ayağa düşmüş olması üzücü. İşin kötüsü böyle şeylerin kanıksanıyor oluşu, söz söylemesi gerekenlerin susması, söz söyleme ve protesto etmenin dönüp bizlere kalması. Zurnanın son deliğinden ses gelsin o zaman, ne yapalım:)  

Blogspot’un yasağı devam ediyor, iki hafta oldu galiba. DNS ayarlarını değiştirerek  girmek kesin çözüm değil. Çoğu zaman site okunsa bile siteye girip yeni yazı eklemek mümkün olmuyor. Youtube yasağının ne kadar uzun sürdüğü düşülürse bu işin kısa sürede çözüleceğini beklememek gerek.

Muhasebeciler için martlar artık eski martlar gibi değil. Gene de ilk haftalar bir organize ile telaş ile geçiyor. Martı ve Nisanı organize ettikten sonra esas projemize dönebiliriz sanırım.

Standart

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s